Show simple item record

dc.contributor.authorEvrensel, Alper
dc.contributor.authorVerim, Samet
dc.contributor.authorGulsun, Murat
dc.date.accessioned2015-06-22T12:07:14Z
dc.date.available2015-06-22T12:07:14Z
dc.date.issued2006
dc.identifier.citationAlper, E., Gülsün, M., Verim, S. (2006). Essitalopram Tedavisi Sırasında Gelişen Galaktore: Olgu Sunumu. Klinik Psikofarmakoloji Bülteni, 16,39-41tr_TR
dc.identifier.issn1017-7833
dc.identifier.urihttp://earsiv.uskudar.edu.tr/xmlui/handle/123456789/471
dc.identifier.urihttp://eds.a.ebscohost.com/eds/detail/detail?sid=6e6f5b0d-c056-4f48-8a53-75f754e40f74%40sessionmgr4005&vid=0&hid=4205&bdata=JnNpdGU9ZWRzLWxpdmU%3d#AN=21319174&db=a9h
dc.description.abstractEssitalopram, seçici serotonin gerialım inhibitörlerinden (SSGI) biridir. Hiperprolaktinemi, seçici serotonin gerialım inhibitörlerinin kullanımı sırasında ortaya çıkabilen bir yan etkidir. Essitalopramın prolaktin düzeyine etkisi ile ilgili çok az araştırmaya rastlanabilmiştir. Bu yazda, essitalopram tedavisi almakta iken serum prolaktin artışı ve galaktore saptanan bir olgu sunulmuştur.tr_TR
dc.language.isoturtr_TR
dc.relation.ispartofseriesSCI-expanded;
dc.subjectEssitalopramtr_TR
dc.subjectpanik bozukluktr_TR
dc.subjectserotonintr_TR
dc.subjectprolaktintr_TR
dc.subjectgalaktoretr_TR
dc.titleEssitalopram Tedavisi Sırasında Gelişen Galaktore: Olgu Sunumutr_TR
dc.typeArticletr_TR
dc.relation.journalKlinik Psikofarmakoloji Bültenitr_TR
dc.contributor.departmentÜsküdar Üniversitesi, SHMYOtr_TR
dc.contributor.authorIDTR120115tr_TR


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record